• Články
  • Studenti UK na akademických hrách 17× zlatí!

Studenti UK na akademických hrách 17× zlatí!

Letošní 17. ročník Českých akademických her, který se uskutečnil od 17. do 22. června, je již historií. Přesto je třeba se ohlédnout za účinkováním našich nejúspěšnějších sportovců, kteří sedmnáctkrát stanuli na stupni nejvyšším, dvanáctkrát získali stříbro a třináctkrát bronz.


I tak to nestačilo na obhajobu loňského celkového vítězství. Putovní pohár České asociace univerzitního sportu zůstal tentokrát doma, u pořádající Masarykovy univerzity, pro kterou 280 sportovců získalo celkem 176,8 bodů. Třetí místo v celkovém hodnocení patřilo VUT Brno.



Zatímco v roce 2016 se v barvách naší alma mater na sportovištích představilo rekordních 229 účastníků, letos to bylo jen 204. (V roce 2016 ovšem UK stačilo k vítězství za 114 bodů „jen“ 182 sportovců, pozn. red.)


17. ročníku Českých akademických her v Brně se zúčastnilo celkem 47 škol a 1726 studentů. Soutěžilo se ve 153 disciplínách 27 sportovních odvětví.


Podle informací poskytnutých Českou asociací univerzitního sportu by v roce 2019 měla akademické hry hostit Univerzita Palackého, kde se naši sportovci pokusí o návrat na trůn nejvyšší!


Medailisté, kteří se nejvíce podíleli na bodovém zisku pro UK:


Zlaté medaile


Korečková Adéla (FHS) Atletika – kladivo


Hrubá Michaela (FTVS) Atletika – skok vysoký


Červenková Markéta (FTVS) Atletika – koule


Lajdová Magdaléna (PF) Badminton – mix

Lajdová Magdaléna (PF) Badminton – čtyřhra


Kolouchová Kristýna (PřF) Beach volejbal


Kovařovic Vojtěch (FTVS) Judo do 100 kg


Štěrbová Lenka (3. LF) Plavání – 400 m volný zp.


Žabová Anna, Jech Miroslav, Škvorová Tereza, Neuman Martin, Buzrlová Anežka (FTVS + FHS + 1. LF + 2. LF + PřF) Veslování - čtyřka s kormidelníkem – mix


Hellebrand Jaroslav, Jech Miroslav, Neuman Martin, Šimoník Marek, Buzrlová Anežka, (FTVS + FSV + FHS, 2. LF) Veslování - čtyřka s kormidelníkem – muži


Žabová Anna, Buzrlová Anežka, Škvorová Tereza, Dvořáková Klára, Jech Miroslav (1. LF + 2. LF + PřF + MFF + FHS) Veslování - čtyřka s kormidelníkem – ženy

Žabová Anna (1. LF) Skif


Barnetová Tereza, Čmejrková Barbora, Effangová Pamela Therese, Hrušková Anna, Kubíčková Karolína, Kučerová Zuzana, Urbanová Michaela, Vondrášková Terezie, Žampová Karolína (PF + FTVS + FHS + 1. LF + FF + FaHK) Basketbal - Družstvo – ženy


Barnetová Tereza, Čmejrková Barbora, Effangová Pamela Therese, Kučerová Zuzana, Urbanová Michaela, Vondrášková Terezie, Žampová Karolína (PF + FF + FTVS + 1. LF) Basketbal - Družstvo – ženy 3 × 3


Šafránková Johanka (2. LF) Atletika – 4 × 400 m


Bičianová Mirka (1. LF) Atletika – 4 × 400 m


Malá Veronika (PedF) Plavání – 100 m



Stříbrné medaile


Hlaváč Vít (3. LF) Atletika – 3000 m


Dvořáková Barbora (PřF) Atletika – 100 m


Jíšová Barbora (2. LF) Atletika – 3000 m


Píšová Martina (PřF) Atletika – oštěp


Kuntová Vendula (PřF) MTB XCO


Štěrbová Lenka (3. LF) Plavání – 100 m motýlek

Štěrbová Lenka (3. LF) Plavání – 100 m znak


Holubová Kateřina (FTVS) Plavání – 200 m poloh.


Velebil Matěj (FTVS) Tenis – čtyřhra


Bouček Dominik (FTVS) Tenis – čtyřhra


Sojková Eliška (FTVS) Tenis – dvouhra


Benda Petr, Filip Robert, Fulnek Patrik, Háza Ondřej, Kopřiva Adam, Kovařík Martin, Motejl Filip, Nejdl Tomáš, Paleček Jan, Pokorný Ladislav, Šimůnek Ondřej (FTVS + FHS + PeF + FSV) Házená - Družstvo muži



Bronzové medaile


Pavlát Josef (PF) Atletika – 1500 m


Kudrnáč Vojtěch (FTVS Atletika – 400 m


Dvořáková Barbora (PřF) Atletika – 200 m


Hartman David (2. LF) Badminton – čtyřhra


Tabačko Šimon (2. LF) Badminton – čtyřhra


Kolářová Hana (FTVS) Badminton – čtyřhra


Zachoval Jakub (FTVS) Judo do 75 kg


Aschermanová Petra (FSV) Orientační běh


Ulipová Michaela (FTVS) Plavání – 200 m poloh.

Uhrová Michaela (FTVS) Plavání – 400 m volně


Velebil Matěj (FTVS) Tenis dvouhra


Vozka Marek (PF) Vzpírání


Bergmann Viktor, Celerýn Jonáš, Čmel´ Martin, Heřman Jakub, Hiřman Matyáš, Horák Tomáš, Chaloupka Dušan, Chaluš Daniel, Mikulenka Vladimír, Pavelka Tomáš, Petrůj Vojtěch, Pihera Martin (FTVS + 1. LF + 3. LF + PřF + PedF) Volejbal - Družstvo muži


Více fotografií k vidění na stránkách ČAH 2018.


Text: FTVS – Michal Fiala, Marcela Uhlíková

Foto: Archiv ČAH

Datum: 4. 7. 2018




Poslední změna: 9. červenec 2018 15:51 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám