• Aktuality

Aktuality


Univerzita Karlova nabízí veřejnosti Česko! A jak dál?

Vzdělávat a přinášet nová poznání si vzal za cíl projekt Česko! A jak dál?, který rozjíždí Univerzita Karlova. Do veřejnosti přístupné debaty, která bude probíhat do léta příštího roku, chce univerzita zapojit renomované vědce a odborníky.

18. února 2019


V Rock Café adiktologové servírovali anorexii

V Rock Café tentokrát nezněl tvrdý beat. V podvečer 13. února se tématem staly poruchy příjmu potravy. Hlavním hostem debaty pořádané Českou asociací studentů adiktologie 1. lékařské fakulty UK a Studentskou asociací nutričních terapeutů byl psycholog František David Krch.

15. února 2019


Jak na jedovaté rostliny? Čtěte Luďka Jahodáře!

V závěru roku 2018 uvedlo nakladatelství Karolinum na trh knižní novinku o jedovatých rostlinách středoevropské flóry, se kterými se běžně setkáváme na svých zahradách nebo v interiérech. Autor Luděk Jahodář v téměř čtyřsetstránkové publikaci Rostliny způsobující otravy seznamuje čtenáře s průběhem otravy, s možnostmi, jak postiženému pomoci, i s látkami způsobujícími toxicitu.

14. února 2019


Stanovisko pana rektora k dnešnímu rozhodnutí FF UK

Rozhodnutí Etické komise Filosofické fakulty je velmi závažné a respektuji jej. Jakékoliv obvinění z plagiování považuji za velmi vážnou věc a je nutné, aby se každé takové podezření velmi důkladně a nestranně prověřilo. Budu ještě očekávat závěry Etické komise Univerzity Karlovy.

14. února 2019


Stopy Jaroslava Fragnera uspěly v Kalendáři roku

Druhý únorový týden se v brněnském Café Práh konalo vyhlašování cen soutěže Kalendář roku 2019, kterou pořádá společnost Digirama. Kalendář Stopy Jaroslava Fragnera, pod nímž je podepsána redakce magazínu Forum, si odnesl ocenění za fotografii.

11. února 2019


Univerzita podala dvě žaloby na prezidenta

Důvodem pro svolání mimořádné tiskové konference na Univerzitě Karlově je nekončící spor, který doprovází jmenování dvou profesorů. Právě dnes univerzita podala k pražskému městskému soudu dvě žaloby proti rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana. Ten se v roce 2015 rozhodl nejmenovat profesory fyzika Ivana Ošťádala a historika umění Jiřího Fajta.

11. února 2019


Přírodovědecká fakulta má novou laboratoř

Od poloviny ledna slouží vědcům z Přírodovědecké fakulty UK nová laboratoř elektronové mikroskopie, která se může pochlubit špičkovým elektronovým mikroskopem JEOL JEM-NEOARM 200F vyznačujícím se vysokým rozlišením (cca 0,1 nm).

22. ledna 2019

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám