Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

9/2023

 

 UK POINT

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

s koncem léta přichází přípravy na nový akademický rok a s ním spojené povinnosti jako vyzvednutí nové přelepky na váš ISIC či zapisování předmětů. Níže pro vás máme pár tipů, kde získat kredity a spoustu nových vědomostí a schopností.

V UK Pointu víme, jak může být zimní semestr náročný, proto nabízíme velké množství podpůrných služeb pro studentky a studenty, kteří se ocitli v nelehké situaci nebo by jí chtěli předejít.

V neposlední řadě blahopřejeme Fakultě tělesné výchovy a sportu k narozeninám! V sobotu 23. září oslaví 70 let od svého vzniku. Oslavit toto kulaté výročí a užít si nabitý celodenní program můžete v areálu školy na Veleslavíně.

Krásné babí léto přeje

Tým UK Pointu

Nové ceny ISIC, ITIC a ALIVE průkazů

 

1.9. Od začátku září dochází k zvýšení ceny licencí průkazů ISIC, ITIC a ALIVE. Nová cena karty je 320,- Kč. Tato změna je ošetřena opatřením rektora č.39/2023. Děkujeme za pochopení.

Nový volitelný předmět! Připravte se na budoucnost.

 

V zimním semestru ak. roku 2023/2024 si budete moci poprvé zapsat Kariérní předmět. Vypsán bude na Fakultě sociálních věd pro studenty všech fakult Univerzity Karlovy.

Kurz Udržitelného rozvoje

 

Víte, co mají společné rovnost pohlaví, biodiverzita, environmentální vzdělávání a ekonomický růst? Nic vás nenapadá, ale chtěli byste se dozvědět víc? Zapište se na oblíbený celouniverzitní mezioborový kurz!

Diagnostika osobnostních a kariérových předpokladů

 

Nejste si jisti, jestli jste si vybrali vhodný obor? Váháte, kam dál po ukončení studia? Diagnostika osobnostních a kariérových předpokladů vám může poskytnout užitečné informace.

Sdílení pomáhá - otevřené skupiny v rámci poraden

 

Přemýšlíte o konzultaci v poradně, ale nejste si jistí? Zvažte účast v otevřené skupině. Skupiny vedou naši poradci. Není třeba se registrovat.

Staňte se buddym

 

Staň se průvodcem pro přijíždějící zahraniční studenty. Zapoj se do Buddy programu a využij jedinečnou možnost poznat studenty z celého světa a zlepšit si nejenom své jazykové znalosti. 

Hledáme fakultní koordinátory Dobrovolnického centra

 

Zajímáte se o dobrovolnictví a chtěli byste ho aktivně koordinovat i na vaší fakultě? Jste iniciativní a sršíte nápady a pozitivní energií? Pak hledáme právě vás. Nabízíme zajímavou zkušenost a finanční ohodnocení.

Udržitelnost žeru!

 

20.9. Zveme vás na přednášku s ochutnávkou. Poznejte současné trendy v udržitelném stravování, ale i praktické rady do každodenního života. Vyzkoušejte chutné rostlinné pokrmy a obohaťte váš jídelníček!

Den duševního zdraví na UK

 

10.10. je Mezinárodním dnem duševního zdraví a zapojí se i Karlovka. Chystáme pro vás bohatý program věnovaný duševní pohodě, psychickým problémům a péči o duševní zdraví. Těšíme se na vás v Kampusu Hybernská!

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Novinky v menzách

 

Menzy si pro své zákazníky od září 2023 připravily několik novinek! Dobití kreditu online, nový jídelníček, veganské pokrmy, dvě zvýhodněná studentská jídla denně a změna otevírací doby menz.

Národní finále soutěže vědeckých stand-upů

 

26.9. se můžete přesvědčit, že věda nemusí být věda. Poslechněte si originální vědecké výstupy a rozhodněte o vítězi.

Zahájení akademického roku v KH

 

2.10. Přijďte už tradičně na první říjnové pondělí do Kampusu Hybernská zahájit nový akademický rok. Těšit se můžete mimo jiné na koncerty nebo vědecký stand-up!

Karlovka zve na Noc vědců 2023

 

6.10. Zkoumejte, objevujte a bavte se poznáváním. Největší vědecko-popularizační akce roku je opět tady, těšíme se na vás už 6. 10 na Albertově, v Ústavu anatomie 2. LF UK a LFHK a FaF UK v Hradci Králové.

Value and Quality in Health Care: Czech and American Perspectives

 

10.10. Zveme vás na celodenní konferenci se spoustou zajímavých mluvčích. Chcete-li se registrovat, proveďte tak do 26. září na tomto odkazu.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Zde se může přihlásit

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlášení newsletteru

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

shutterstock.com

Foto: UK, pixabay.com