Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

6/2023

 

 UK POINT

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

právě jste si otevřeli poslední newsletter, který vám UK Point zasílá před letní pauzou, kdy se my i vy těšíme na dovolené a chvíli volna. Neznamená to však, že se v UK Pointu život zastaví, provozní doba infodesku i výdejního centra průkazů zůstává nezměněna, k dipozici jsou, byť v omezeném režimu, i naši poradci. Zároveň připravujeme spoustu akcí a zajímavých projektů, se kterými se opět přihlásíme v zářijovém newsletteru.

Pokud byste se chtěli do bohaté činnosti UK Pointu zapojit i vy, všimněte si několika pracovních nabídek, které v současné době vypisujeme. Vyhlašujeme také soutěž o vizuální identitu Kariérního centra a Dobrovolnického centra Univerzity Karlovy.

Přejeme krásné slunečné léto a těšíme se na vás v září.

Tým UK Pointu

Relokace výdejního centra na Právnické fakultě

 

5. - 9. 6. bude probíhat relokace výdejního centra na Právnické fakultě. Centrum bude přesunuto do prostoru v 1. suterénu. V daném týdnu bude provoz centra omezen. Aktuální omezení budou zveřejněna na webu výdejních center.

Podpůrná skupina běží i ve zkouškovém

 

Každé pondělí až do 26. 6. můžete v čase 18:00 - 19:30 přijít sdílet v rámci otevřené podpůrné skupiny do poradny Centra Carolina, a to i bez objednání. Skupina je vedena v angličtině, ale je určena i českým studentům.

Poradenské služby v letních měsících

 

I během prázdnin mají Poradny Centra Carolina otevřeno, ovšem fungují v omezeném provozu, počítejte proto s tím, že objednávací doba může být delší než obvykle.Vypsané termíny najdete v naší registrační aplikaci.

Soutěž o logo a vizuální identitu Kariérního a Dobrovolnického centra UK

 

Dejte našim nově vzniklým projektům tvář, která bude komunikovat se studenty, absolventy a zaměstanaci Univerzity Karlovy. Své návrhy zasílejte do 31. 7. 2023.

Turkish-Georgian relations in the context of Feminist Foreign Policy

 

14. 6. Join the debate! s doktorandkou z Jagellonské univerzity, která představí téma týkající se gruzínské zahraniční politiky.Hodina vašeho času v Kampusu Hybernská, která zahrnuje prezentaci i jistě plodnou debatu na toto téma.

Den duševního zdraví na UK

 

10. 10. si zapište do diářů, aby vám neunikla akce Den duševního zdraví na UK. UK Point pro vás připravuje bohatý program věnovaný právě duševní pohodě, psychickým problémům a péči o duševní zdraví. Nastartujeme spolu semestr psychicky odolnější!

Fotoreport Na Karlovce bez překážek

 

Děkujeme všem zúčastněným za vydařené odpoledne! Součástí akce Centra Carolina byly přednášky, interaktivní stánky a také promítání magazínu Klíč s diskuzí. Těšíme se na příští ročník.

Sleva na očkování pro studenty UK

 

Očkovací centrum Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny 2. LF UK a FN Motol nabízí studentům UK 10% slevu na všechny vakcíny. Po předchozí domluvě lze v individuálních případech zajistit i vyplnění potvrzení o provedených očkování pro potřeby zahraničních stáží.

Hledá se referent/referentka udržitelného rozvoje

 

Zajímáte se o životní prostředí, ekologii či udržitelný rozvoj? Pojďte své nadšení zúročit v práci pro Univerzitu Karlovu. Zapojíme vás do implementace Strategie udržitelného rozvoje UK a popularizace totoho tématu.

Hledáme fakultní koordinátory Dobrovolnického centra

 

Zajímáte se o dobrovolnictví a chtěli byste ho aktivně koordinovat i na vaší fakultě? Pak hledáme právě vás. Při péči o naše dobrovolníky očekáváme iniciativu, nápady a pozitivní energii. Nabízíme zajímovou zkušenost a finanční ohodnocení.

Brigáda ve výdejním centru průkazů Univerzity Karlovy

 

Pokud oceníte časově flexibilní brigádu při studiu, nebojíte se práce s lidmi a disponujete dobrými komunikačními schopnostmi včetně angličtiny, máte možnost zapojit se do zajetého týmu Centra průkazů UK.

Pracovník UK Pointu - koordinátor Dobrovolnického centra UK

 

Možnost zapojení se do činnosti Dobrovolnického centra ještě jednou, tentokrát jako posila a pravá ruka jeho hlavní koordinátorky. Máte organizační schopnosti a energii věci zlepšovat? My máme prostor pro vaše nápady a zodpovědnost.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

4EU+ kurzy EuropeanCitizenship a Data Literacy

 

30. 9. Studenti a zaměstnanci UK mají v rámci členství v Aliance 4EU+ možnost na platformě Coursera až do konce září bezplatně absolvovat dva kurzy zakončené certifikátem. Bližší informace naleznete na Portálu e-zdrojů.

Karlovka na Veletrhu vědy

 

8. - 10. 6. Hravý veletrh plný vědy a poznání pro malé i velké. UK se letos představí poprvé v celouniverzitní zóně. Těšit se můžete na MFF, PřF, 3. LF, FaF, FF, FSV a FTVS.

Beecarbonize

 

Co takhle zachránit planetu? Rozhodujte o vývoji společnosti, chraňte přírodu, modernizujte průmysl, snižujte emise uhlíku. Beecarbonize je unikátní strategická karetní hra, kde je vaším protivníkem klimatická změna.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Zde se může přihlásit

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlášení newsletteru

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

Foto: Shutterstock | Fotobanka UK