Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

březen 2023

 

 Univerzita Karlova

Newsletter

 Pro členy Klubu Alumni UK

 For CU Alumni Club Members

 

Milé členky a milí členové Klubu Alumni UK,

vítáme Vás u čtení březnového newsletteru Klubu Alumni UK. Přichází jaro a před našimi zraky se proměňuje svět kolem nás. Podobně je tomu také u podoby našeho newsletteru. Doufáme, že se Vám bude jeho nový design líbit a budete se každý měsíc těšit na nové číslo ve své e-mailové schránce. 

Také Vám přinášíme spoustu novinek a pozvánek na zajímavé akce. Čerstvé absolventy by mohl zaujmout program Kariérního dne na UK, který nabídne různorodé aktivity k podpoře kariérního rozvoje.

Absolventky a absolventy, kteří promovali na Univerzitě Karlově již před lety, přesněji před 50 lety, tedy v roce 1973, chceme tímto opět vyzvat k přihlášení na Zlaté promoce. Absolvovali jste 1. Lékařskou fakultu (dříve Fakulta všeobecného lékařství), 2. Lékařskou fakultu (dříve Fakulta dětského lékařství), Filozofickou fakultu, Fakultu tělesné výchovy a sportu, Přírodovědeckou fakultu, Právnickou fakultu, Lékařskou fakultu v Plzni, Matematicko-fyzikální fakultu, Evangelickou teologickou fakultu nebo Pedagogickou fakultu? Napište nám na absolventi@cuni.cz. Slavnostní ceremoniál se bude konat 20. května společně s akcí Den s Univerzitou Karlovou. 

Připravili jsme pro Vás také další inspirativní příběhy našich absolventů, exkluzivní slevy a také novinky z prostředí univerzity, které by Vám neměly uniknout.

Na závěr Vás chceme požádat, pokud jste ochotni sdílet svůj příběh nebo zkušenosti s ostatními absolventy či máte zájem lektorovat seminář, besedu či přednášku na půdě UK, neváhejte nám napsat na absolventi@cuni.cz.

Pomozte nám oslovit a inspirovat nové členy a rozšířit naše řady.

Klidné jarní dny Vám přeje

Váš Klub Alumni UK

 

   For information in English click here

 
 

Kariérní den na UK

 

Máte čerstvě po promoci a hledáte pracovní uplatnění? Přijďte 22. března na akci, která vám nabídne pestrou škálu praktických aktivit a inspirativních přednášek na podporu kariérního rozvoje.

Alumni setkání ve Švédsku

 

Dům zahraniční spolupráce společně s Velvyslanectvím ČR ve Stockholmu pořádá 23. března ve Švédsku prezenční setkání určené nejenom absolventům.

Reprezentační ples UK je zpět!

 

Po dvou letech pořádá Univerzita Karlova opět Reprezentační ples. Večerem 21. dubna od 19.30 na Žofíně Vás provede Daniel Stach. Vstupenky jsou stále ještě v prodeji!

"Stradivárky" v Rudolfinu

 

Sleva 30% ze vstupného na nákup vstupenek na koncert rezidenčního umělce festivalu Pražské jaro violisty Antoina Tamestita a houslistky Isabelle Faust, který se koná 21. května od 20.00.

Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci uzavřeno

 

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a generální ředitel České televize Petr Dvořák v pondělí 6. března uzavřeli memorandum, jež deklaruje vůli ke vzájemné spolupráci v oblasti vědy a vzdělávání.

Nové univerzitní centrum péče o duši

 

Absolventka Husitské teologické fakulty UK profesorka Ivana Noble stojí v čele nového centra v Kampusu Hybernská. Dveře jsou zde otevřeny všem duším, které se potřebují podělit o své pochybnosti, otázky i strachy.

Za tajemstvím univerzitních talárů

 

Absolventka Fakulty humanitních studií UK Alena Foglová vypráví nejenom o tom, jak se pro univerzitu poprvé šije po 674 letech talár s "prsními záševky". Hlavní roli hraje hlavně pohodlí.

Bedřich Hrozný nebyl jen exaktní vědec

 

Absolventka etnologie na FF UK Šárka Velhartická se ve své knize věnuje postavě bývalého rektora naší univerzity Bedřicha Hrozného, který byl mimo jiné také zdatným fundraiserem a proslavil se jako chetitolog.

Vzpomínky pamětníků holocaustu v centru Malach

 

Absolventi Institutu mezinárodních studií FSV UK Karin Roginer Hofmeister a Jiří Kocián koordinují Centrum vizuální historie Malach na Matfyzu, kde zpracovávají velice specifická a citlivá data.

Co prozradily výsledky absolventského šetření

 

UK zveřejnila aktualizované výsledky absolventských šetření koncem loňského roku. Z nich například vyplývá, že většina absolventů by kladla větší důraz na provázanost studia s praxí a výuku cizích jazyků.

Biletářka v divadle Studio DVA za polovic

 

Během celého března můžete pořizovat vstupenky na slavnou one women show Arnošta Goldflama BILETÁŘKA na představení konaná v dubnu, květnu a červnu za poloviční cenu. Slevu lze uplatnit pouze on-line.

Proběhněte se s MINDRUN

 

Projekt MindRun vznikl na základě šíření povědomí o významu pohybové aktivity v oblasti fyzického i mentálního zdraví. Jeho cílem je společně vytvořit komunitu a prostor pro šíření radosti z běhu a pohybu.

Až se léto zeptá

 

V zimě se nejlépe plánuje, kam v létě za sluníčkem. Co tentokrát vyzkoušet, jak se dá znovu načerpat energie v Itálii s předním českým touroperátorem CK FEDE, kde máme slevu 15 procent z ceny zájezdů?

Ulovte si poslední volné kousky

 

Vyhrněte si rukávy a nechte se hýčkat paprsky jarního slunce! Pouze v e-shopu UK Pointu můžete ve výprodeji zakoupit poslední volná trika s logem "Karolus".

 

International Alumni:

Dear CU Alumni Club Members,

Welcome to the CU Alumni Club’s March newsletter. As spring approaches, the nature around us is changing right before our eyes. This is also true of our newsletter. We hope you like its new design and look forward to the new issue in your inbox every month. This time as well, we bring you a lot of news from the university environment that you should not miss. You can take advantage of exclusive discounts and invitations to interesting events.

If you would be willing to share your story or experiences with other alumni or if you would be interested in holding a seminar, discussion, or lecture at Charles University, please do not hesitate to write to us at alumni@cuni.cz.

Help us reach and inspire new members and grow our ranks.

Thank you for being with us!

Your CU Alumni Club

Try MINDRUN

 

In MindRun project, we would like to create a community of people who are interested in supporting each other and thriving for some endorphins. Our object is to run together to clear our minds and enjoy the happiness from movement.

Alumni Meetup Sweden

 

On Thursday, May 23 @ 5 pm, the Czech National Agency for International Education and Research, in collaboration with the Czech Embassy in Stockholm, invites all Swedish Alumni of Czech universities and current Czech students at Swedish universities to an in-person meetup.

Cultural tips for spring

 

Spring is almost here, and with the trees and flowers starting to bloom, the cultural life in Prague is also ready to bring you more joy and entertainment. Check out our tips!

Experience Prague Spring

 

A 30 % discount on tickets to a concert of the festival's resident artist, violist Antoine Tamestit and violinist Isabelle Faust, which takes place on May 21, @ 8 p.m. at the Rudolfinum.

Critical Readings: Bullshit Jobs

 

Come to Kampus Hybernská on March 29 for a discussion about the book “Bullshit Jobs” by David Graeber. In his book, this author postulates the existence of meaningless jobs which are endemic even to creative industries.

Roll up your sleeves

 

This spring, you can dress stylishly in the curves and colours of Charles University. Only in the CU Point e-shop, you can purchase the last piecesof our t-shirts on sale with the “Karolus” logo.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Zde se může přihlásit

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlášení newsletteru

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

shutterstock.com

Foto: UK, pixabay.com