Pedagogická fakulta

Adresa: Magdalény Rettigové 4, Praha 1 – Nové Město

Kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

doc. PhDr. PaedDr. Anna Kucharská, Ph.D., tel. 221 900 110, 221 900 462, 725 243 893,

Vrátnice: 221 900 111 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Hlavní budova Pedagogické Fakulty UK je umístěná v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu s nízkou mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Jednotlivá podlaží jsou převážně bez schodů. Výtahy a mobilní plošiny umožňují přístup do drtivé většiny prostor určených studentům. Budova slouží výhradně Pedagogické fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a v suterénu bezbariérová studentská kavárna.


Dostupnost a doprava

Parkování auto

Po předchozím ohlášení je možné parkovat přímo před budovou v ohrazené části ulice M. D. Rettigové. Z prostorových důvodů však toto parkovací místo nelze zcela garantovat.

MHD

Přímo do ulice M. D. Rettigové ústí bezbariérový výtahový vestibul stanice metra B Národní třída. Pouhých 100m od budovy se nachází bezbariérová tramvajová zastávka Lazarská linek 3, 9, 14, 24. Více na www.dpp.cz.

Mapka

Vstup do objektu (hlavní nebo vedlejší)

Do budovy se vstupuje hlavním vchodem, za dveřmi je elektrická rampa vedoucí do foyer budovy ve zvýšeném přízemí. U vchodových dveří je zvonek pro osoby s omezenou schopností pohybu, který přivolá vrátného. Ten pomůže nejen s vchodovými dveřmi, ale i s ovládáním elektrické plošiny.


Interiér objektu

Bezbariérové toalety

Suterén: WC je vpravo od výtahu na konci chodby. Zamyká se, klíč je na vrátnici.

Přízemí: Samostatné bezbariérové WC je uzamykatelné Euro klíčem.

4. patro: Bezbariérové WC je součástí pánských WC (od výtahu doleva a dvakrát za roh) jako jediná, a proto sdílená a volně přístupná kabinka. WC je stavebně odděleno od zbytku pánských toalet a dá se zevnitř zamknout. Je dostatečně prostorné a vybavené kompenzačními mechanismy pro osoby na vozíku.

Hlavní přednáškové sály, učebny

Bezbariérový přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu je v obecné rovině zajištěn. Učebny jsou vybaveny mobilními stolky pro osoby s hendikepem.

Aula

Je umístěna ve střední části objektu s výškovým rozdílem vůči ostatním patrům. Bezbariérový přístup je zajištěn elektrickou plošinou u hlavního vstupu, s jejíž manipulací pomohou vrátní. V aule je k dispozici mobilní stůl pro vozíčkáře.

Knihovna

Je umístěna v přízemí a rozdělena na dvě části. Studovna s obsluhou je přístupná rovnou, výpůjční pult knihovny je obvykle přístupný přes bariérový dvůr. Zde je na vyžádání a s doprovodem pracovníků možno využít přístup zřízený neveřejnými prostorami knihovny vedoucí od studovny.

Přístup k publikacím knihovny je zajištěn ze studovny. Knihovna je celá v neveřejných prostorách, po zapsání čísel z elektronického katalogu knihovnice publikace vyhledají a předávají je studentům. Studenti na vozíku mohou vyhledat a objednat knihy z prostor studovny, která je také vybavena počítači (publikace jsou jim předány tam), a do prostor knihovny vůbec nemusí vstupovat.

Bezbariérovost po patrech/větších celcích

Všechna podlaží jsou kompletně přístupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště.

Doprava mezi patry (poloha a vlastnosti výtahů, plošiny)

Pro dopravu do všech pater použijte výtah v blízkosti vrátnice a hl. vstupu (vlevo od vstupu do budovy).

Specifika

Prakticky všudypřítomné historické dvoukřídlé dveře s prahem, šířka hl. křídla 60-70cm, jediný a velmi vytížený výtah.

Orientační systém

Mimo výtahy a 4. patra nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Fotogalerie


Poslední změna: 26. leden 2018 11:20 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám