Evangelická teologická fakulta

Adresa: Černá 9, Praha 1 – Nové Město

Kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

ThDr. Ladislav Beneš, tel. 776 036 502, , kancelář: 415

Vrátnice: 221 988 214 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Budova děkanátu Evangelické teologické fakulty UK je umístěna v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu se zcela minimální mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Budova slouží výhradně Evangelické teologické fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a bezbariérově přístupná kavárna.


Dostupnost a doprava

Parkování auto

Budova nedisponuje vyhrazeným místem pro handicapované, nelze proto garantovat parkovací místo. Parkování je možné na veřejném parkovacím místě pro handicapované přímo v Černé ulici nedaleko vchodu do budovy, je ovšem nutno počítat s vysokými obrubníky a kočičími hlavami na vozovce. Praktické je vzdálenější parkování v Nové scéně Národního divadla, pro svou vzdálenost však lze doporučit spíše elektrický vozík nebo asistenci.

MHD

Nejbližší zastávka MHD jsou zastávky tramvají Myslíkova, Lazarská a Novoměstská radnice. Velmi užitečný je také bezbariérový vestibul stanice metra B Národní třída na rohu nedaleké Lazarské ulice a Magdalény Rettigové. Více na www.dpp.cz.

Mapka

Vstup do objektu

Do budovy se vstupuje vchodem z ulice širokými dveřmi bez schodů. Vrátnice se stejně jako výtah propojující všechna patra nachází vlevo od vstupní chodby.


Interiér objektu

Bezbariérové toalety

Budova disponuje několika bezbariérovými toaletami. Od vchodu nejbližší je v 1. podlaží nalevo od výtahu. Bližší informace lze získat na vrátnici, která je umístěna ve stejném místě budovy. Toalety se zamykají otočným WC zámkem (pouze zevnitř).


Studijní oddělení

Plně přístupné.

Hlavní přednáškové sály, učebny

Veškeré výukové prostory jsou alespoň v základní míře přístupné, velký podíl nových, komfortních prostor po rekonstrukci v roce 2015.


Knihovna

Nachází se v suterénu, výtah vede k zadnímu vchodu, odkud je třeba se ohlásit zvonkem. Knihovna je převážně bezbariérová.


Bezbariérovost po patrech/větších celcích

Všechna podlaží jsou dostupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb místy komplikují prahy na vstupu do jednotlivých místností.


Doprava mezi patry

Pro dopravu do všech pater použijte výtah umístěný u vrátnice. Je prostorný a umožňuje dopravu všech druhů vozíků.


Specifika

Dveře v budově i výtah jsou opatřené elektronickými zámky. Přístup je volný jen v době hlavní výuky, jinak prostřednictvím vrátného, případně pomocí studijního průkazu.

Všechny výukové prostory jsou vybavené audiovizuální technikou.


Orientační systém – nevidomí (Braille prvky – výtah, plán apod.)

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


FotogaleriePoslední změna: 3. červenec 2018 16:17 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám