1. lékařská fakulta

Adresa: Kateřinská 32, Praha 2 – Nové Město

Kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami: doc. MUDr. Olga Švestková, PhD., tel. 224 968 429, e-mail: 

Vrátnice: Markéta Sochorová, tel. 224 964 225, 224 964 318 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Budova děkanátu 1. Lékařské fakulty UK je umístěna v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu se zcela minimální mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Budova slouží výhradně 1. lékařské fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty.


Dostupnost a doprava

Parkování auto

Budova disponuje vyhrazeným místem pro handicapované ve vnitřním dvoře. Je vhodné ohlásit příjezd předem. Vjezd se nachází v ulici Ke Karlovu 22. Ze dvora se lze bez problému dostat bezbariérovým vchodem přímo k výtahu spojujícím jednotlivá patra.

MHD

Nejbližší zastávka MHD je zastávka autobusu č. 291 „Kateřinská“ ležící přímo u objektu. Velmi užitečná je také nedaleká bezbariérová stanice metra C I. P. Pavlova. Více na www.dpp.cz.

Mapka

Vstup do objektu

(hlavní nebo vedlejší)


Do budovy se vstupuje dovrem, kam lze projet průjezdem z ulice Ke Karlovu 22.

Interiér objektu

Bezbariérové toalety

Budova disponuje několika bezbariérovými toaletami. Od vchodu nejbližší je v 1. patře napravo od výtahu. Bližší informace jsou na vrátnici. Toalety se zamykají místním klíčem.

Studijní oddělení

Plně přístupné.

Hlavní přednáškové sály, učebny

Veškeré výukové prostory jsou alespoň v základní míře přístupné, je zde velký podíl nových, komfortních prostor. Vstup do stupňovitých učeben také není problém, ve většině je dostatek prostoru pro účast na výuce.

Bezbariérovost po patrech/větších celcích

Všechna podlaží jsou dostupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb místy komplikují prahy a dvoukřídlé historické dveře na vstupu do jednotlivých místností.

Doprava mezi patry

Pro dopravu do všech pater použijte výtah umístěný u bezbariérového vstupu. Je prostorný a umožňuje dopravu všech druhů invalidních vozíků. Druhý výtah lze použít také, je ale méně prostorný.

Specifika

Komfortní historická budova po rozsáhlé rekonstrukci bez zásadních překážek. Nepříjemné mohou být průchody přes úzké historické dvoukřídlové dveře s prahy.

Orientační systém

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Fotogalerie


Poslední změna: 3. červenec 2018 16:23 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám