Fakulta sociálních věd

Adresa: Smetanovo nábřeží 6, Praha 1

Kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami: Mgr. Ivana Kabátková tel. 222 112 234; Mgr. Denisa Šmejkalová tel. 222 112 237

Vrátnice: 222 112 111 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Hlavní budova Fakulty sociálních věd UK je umístěná v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu s minimální mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Jednotlivá podlaží jsou bez schodů. Budova slouží výhradně Fakultě sociálních věd UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní i další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a ve dvoře studentská kavárna.


Dostupnost a doprava

Parkování auto

Fakulta má k dispozici v ulici Divadelní jedno vyhrazené parkovací místo pro osoby se zdravotním postižením v pracovní dny od 7:00 do 18.00 hodin. Divadelní ulice přiléhá k zadní straně budovy, kde je umístěn bezbariérový vchod.

MHD

Bezbariérové spojení je k dispozici přímo k budově tram č. 17 a 18 zastávka Národní divadlo (jen směr ke Staroměstské). Výstup je na ostrůvek se sníženým nájezdem. Dále je možno využít obousměrné bezbariérové zastávky Národní divadlo na Národní třídě tram č. 6, 9, 18 a 22. Více na www.dpp.cz.

Vstup do objektu

Hlavní vstup ze Smetanova nábřeží není bezbariérový (schodiště, těžké dveře). Bezbariérový vstup/vjezd je k dispozici vraty z Divadelní ulice. Zde je možný automatický vstup na průkaz ISIC nebo zazvonit na vrátného, případně ho kontaktovat na u dveří uvedeném tel. čísle.


Interiér objektu

Bezbariérové toalety

1. patro: Bezbariérové WC samostatné vedle ostatních toalet (od výtahu vpravo). Opatřeno EURO klíčem.

2. patro: Bezbariérové WC samostatné vedle ostatních toalet (od výtahu vpravo). Opatřeno EURO klíčem.

Hlavní přednáškové sály, učebny

Bezbariérový přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu je kompletně zajištěn. Nutno počítat z úzkými dvoukřídlovými dveřmi v celém objektu – vhodná asistence.

Studijní odd.

Přístupné, nachází se v 1. a 2. patře.

Knihovna

Nachází se v suterénu, vstup je ze dvora. Prostory knihovny jsou přístupné, u vstupu jsou instalovány bezbariérové dostatečně široké dveře. V případě nutnosti může také zazvonit na personál. Lze využít také tichou studovnu na úrovni přízemí, kam lze po domluvě vstoupit z chodby tamtéž.

Bezbariérovost po patrech/větších celcích

Všechna podlaží jsou kompletně přístupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb ztěžují úzké dvoukřídlé dveře a prahy.


Doprava mezi patry

Pro dopravu do všech pater použijte výtah v blízkosti vrátnice a hl. vstupu. Výtah hlásí patra. K výtahu je přístup ze dvora v 1. suterénu, kam je bezbariérový přístup vjezdem z ulice Divadelní.

Specifika

Prakticky všudypřítomné historické dvoukřídlé dveře s prahem, šířka hl. křídla 60 cm.

Orientační systém

Pro nevidomé je na budově u hlavního vchodu nainstalováno akustické hlasové zařízení informující o vstupu do budovy.


Fotogalerie


Poslední změna: 15. únor 2018 14:07 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám