2. lékařská fakulta

Adresa: V Úvalu 84, Praha 5

Kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.

Operativní asistence: vedoucí studijního odd. Marie Havlová 224 435 830,

Vrátnice: 224 431 846 (pro orientaci po budově)


Základní charakteristika objektu

2. lékařská fakulta sídlí v budově ředitelství Fakultní nemocnice v Motole. Jedná se o stavbu z 60. let 20. století s nízkou mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Budova je součástí areálu nemocnice. Probíhá zde klinická výuka a nachází se zde také administrativní zázemí fakulty. Teoretická výuka je převážně soustředěna v budovách v areálu na Plzeňské čp. 130. Nově vystavěná budova je plně bezbariérová, zatímco starší budovy určené k demolici bezbariérové nejsou. Předpokládaný konec výuky v těchto budovách je podzim 2016. Výuka částečně probíhá i v dalších objektech v Praze.


Dostupnost a doprava

Parkování auto

V areálu nemocnice je provozován systém parkovacích lístků pro placené stání. Pro osoby s handicapem je parkování bezplatné, lístek slouží jako propustka z prostoru nemocnice. V areálu nemocnice jsou na všech parkovištích k dispozici vyhrazená místa pro handicapované. Pro přístup k fakultě je nejvhodnější využít rekonstruované parkoviště před dětským příjmem. Odtud je přímý vstup do budovy ředitelství nemocnice. V areálu na Plzeňské čp. 130 je možnost bezplatného parkování.

MHD

Přímo v areálu nemocnice Motol se nachází bezbariérová stanice metra A Nemocnice Motol. Před nemocnicí Motol jsou k dispozici také bezbariérové autobusové zastávky. Více na www.dpp.cz. Přístup do areálu na Plzeňské čp. 130 je z tramvajové zastávky Motol – bezbariérově.

Mapka

Vstup do objektu

Stanice metra A ústí přímo před vchodem do budovy ředitelství, kde se nachází děkanát i výukové prostory.


Interiér objektu

Bezbariérové toalety

Bezbariérové toalety jsou volně přístupné ve vstupní hale dětské části nemocnice, nachází se ve stejné úrovni, jako je vstup do budovy děkanátu. Alternativně je možno využít i WC v části nemocnice pro dospělé.

Hlavní přednáškové sály, učebny

Bezbariérový přístup do poslucháren je pro osoby s omezenou schopností pohybu zajištěn. Nejvhodnější jsou moderní výtahy přímo u vrátnice budovy ředitelství. Velké přednáškové sály se stupňovitým uspořádáním nedisponují úpravou pro osoby na vozíku, na horní straně je možno stát v zádveří, po domluvě lze využít příjezd vždy o patro níže přímo ke katedře.

Studijní odd.

Bezbariérově přístupné v 1. patře budovy ředitelství FNM na děkanátu 2. LF UK.

Bezbariérovost po patrech

Všechna podlaží jsou kompletně přístupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná další schodiště.

Doprava mezi patry

Dopravu do všech pater zajišťují výtahy v blízkosti vrátnice. Alternativně lze využít i starší výtahy blíže k přednáškovým sálům, které jsou však menších rozměrů.

Orientační systém

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Poslední změna: 22. leden 2018 00:06 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám