Lékařská fakulta v Hradci Králové

Adresa: Šimkova 870, Hradec Králové

Koordinátor pro osoby se speciálními potřebami: Mariana Štefančíková, tel.: 728 004 953 (mobil), 495 816 415, e-mail:

Vrátnice: tel. 495 816 111 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Budova děkanátu Lékařské fakulty UK v Hradci Králové je umístěna v centru Hradce Králové. Jedná se o historickou budovu s nově upravenými bezbariérovými vstupy pro handicapované osoby. Budova slouží výhradně Lékařské fakultě, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty.


Dostupnost a doprava

Parkování auto

Budova disponuje vyhrazenými místy pro handicapované ve vnitřním dvoře. Je vhodné ohlásit příjezd předem. Vjezd se nachází v ulici Šimkova – vjezd je na levé i na pravé straně budovy při pohledu na hlavní vchod. Ze dvora se lze bez problému dostat bezbariérovým vchodem přímo k elektrické plošině (nutná asistence vrátného) a posléze k výtahu spojujícím jednotlivá patra hlavního křídla.

MHD

Všechny trolejbusy a autobusy MHD v Hradci Králové jsou nízkopodlažní, některé jsou navíc vybaveny nástupní plošinou pro vozíky. Další ifno


Nejbližší a nejvíce frekventovaná zastávka MHD je „Magistrát města“ (pro spoje: 2, 3, 6, 7, 11, 12, 14, 17, 18, 19, 23, 27). Přesun od zastávky vede po bezbariérových přechodech pro chodce, je vzdálená 230 m. Jednoduchý přístup je také ze zastávky „Kongresové centrum Aldis“ (pro spoje: 5, 11, 13, 15, 17). K budově fakulty je to 500 metrů po chodníku. Přímo u fakulty je zastávka autobusu „Šimkova“, ale ta slouží pouze pro meziměstské spoje (nejsou bezbariérové: Jaroměř, Třebechovice p. O., Vysoké Mýto, Náchod, Broumov).


Více na: www.dpmhk.cz, plánek MHD v HK, mapka

Vstup do objektu

Do hlavní budovy se vstupuje dvorem v místě styku obou křídel budovy. Do zadního křídla je možný bezbariérový vstup vchodem z pravé strany při pohledu od ulice.


Interiér objektu

Bezbariérové toalety

Budova disponuje dvěma bezbariérovými toaletami. Od vchodu nejbližší je v přízemí naproti od vrátnice. Toalety se zamykají místním klíčem dostupným na vrátnici.

Studijní oddělení

Plně přístupné.

Hlavní přednáškové sály, učebny

Veškeré výukové prostory jsou alespoň v základní míře přístupné, je zde velký podíl nových, komfortních prostor. Vstup do stupňovitých učeben také není problém, ve většině je dostatek prostoru pro účast na výuce.

Bezbariérovost po patrech/větších celcích

Všechna podlaží všech křídel jsou dostupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se s výjimkou pravé části přízemí nevyskytují žádná schodiště, pohyb místy komplikují prahy, případně delší objízdné trasy mezi křídly.

Doprava mezi patry

Pro dopravu do všech pater použijte výtah umístěný u bezbariérového vstupu. Je prostorný a umožňuje dopravu všech druhů invalidních vozíků. V zadním křídle je také bezbariérový výtah. Pro přístup do auly v pravé časti přízemí je nutno využít přístup z pravého dvora.

Specifika

Komfortní historická budova po rozsáhlé rekonstrukci bez zásadních překážek. Nepříjemné mohou být delší cesty mezi křídly.

Orientační systém – nevidomí

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Poslední změna: 22. leden 2018 00:06 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám