Matematicko-fyzikální fakulta

Adresa: Ke Karlovu 3, Praha 2 – Nové Město

Kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

Mgr. Lukáš Krump, Ph.D., tel. 602 363 141, e-mail

Vrátnice: 221 911 400, 739 837 850 (6 až 20 hod.) – kontaktujte pro účely orientace po budově


Základní charakteristika objektu

Budova děkanátu fakulty UK je umístěna v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu se značnou mírou bariérovosti. Budova má dvě křídla, z nichž je pouze jedno zpřístupněno pomocí výtahu. Budova slouží výhradně Matematicko-fyzikální fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou.


Dostupnost a doprava

Parkování

Příjezd hlavní branou je po ohlášení vrátnici bezproblémový. Budova nedisponuje vyhrazeným stáním pro osoby se zdravotním postižením. Parkovat je možno v areálu, po projetí bránou stále rovně dolů a na konci vpravo. Od vozu je nicméně nutno vrátit se 30 m do příkrého kopce na úroveň dvorany s bezbariérovým vchodem. Vhodné pouze s asistencí či pro elektrický vozík.

MHD

Nejbližší zastávka MHD je zastávka autobusu č. 148 „Dětská nemocnice Karlov“. Případně lze využít bezbariérovou stanici metra I. P. Pavlova. Více na www.dpp.cz.

Mapka


Popis cesty od výtahu ze stanice metra I. P. Pavlova: z výtahu, ústícího v Legerově ulici 50, jdete doprava k náměstí I. P. Pavlova, kde přejdete po přechodech nejprve Legerovu a pak Sokolskou ulici. Po Sokolské se dáte doleva a jdete stále rovně až ke křižovatce s Wenzigovou, do níž odbočíte doprava a na jejím konci doleva do ulice Ke Karlovu. (Je možné jít i klidnější cestou ulicemi Na Bojišti a Ke Karlovu, ale je tam více přecházení.) Vpravo nejprve minete budovu MFF UK Ke Karlovu 5 a pak je děkanát MFF UK, Ke Karlovu 3.

Hlavní vchod je bariérový, takže půjdete dále až na roh budovy, kde odbočíte doprava do kovové brány a za ní znovu doprava do dvora, proti sobě uvidíte dveře do budovy, jimi vejdete a k výtahu je to chodbou doprava.

Vstup do objektu

Do budovy se vstupuje vchodem ve dvoraně budovy. Bezbariérově přístupná část objektu se nachází napravo od vchodu.


Interiér objektu

Bezbariérové toalety

Budova nedisponuje žádnými přístupnými bezbariérovými toaletami.

Studijní oddělení

Plně přístupné, nachází se v 1. patře.

Hlavní přednáškové sály, učebny

Bezbariérový přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu je v pravé polovině budovy zajištěn. Nutno ovšem počítat z úzkými dvoukřídlovými dveřmi v části objektu (60-70cm).

Aula

Není přístupná (cca 15 schodů)

Bezbariérovost po patrech/větších celcích

Všechna podlaží zpřístupněné části jsou dostupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb do určité míry ztěžují úzké (60-70cm), dvoukřídlé dveře a prahy na vstupu do jednotlivých místností.

Doprava mezi patry

Pro dopravu do všech pater použijte výtah napravo po vstupu do budovy. Je prostorný a umožňuje dopravu všech druhů vozíků. Drobné potíže může způsobit pouze nutnost manuálně ovládat vnitřní dveře kabiny výtahu.

Specifika

Žádná přístupná bezbariérová toaleta. Bezbariérová toaleta byla vybudována pouze v nepřístupném levém křídle objektu.

Orientační systém

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Fotogalerie


Poslední změna: 3. červenec 2018 16:31 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám