Aktuality

15. ledna 2018

Spolek Transfera.cz připavil nové odborné vzdělávací kurzy

Transfera.cz připravila nové odborné vzdělávací kurzy. Tyto kurzy se uskuteční na jaře letošního roku.

Tyto odborné vzdělávací kurzy jsou zaměřeny nejen na oblast technologického a znalostního transferu, užití průmyslových práv, business strategii a analýzu, ale i další s tím související aktivity s ohledem na postupování výsledků směrem k aplikační sféře apod. Lektoři těchto odborných vzdělávacích kurzů mají dlouholeté zkušenosti v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, a také v oblasti spolupráce vzdělávacích institucí a aplikační sféry.


18. prosince 2017

Agentura CzechInvest vyhlásila výzvy do programů CzechDemo a CzechMatch

Agentura CzechInvest vyhlásila výzvy k podání přihlášek do programů CzechDemo a CzechMatch, zaměřených na mezinárodní podporu českých startupů. Podívejte se s námi na vyhlášené start-upové akce do New Yorku či Tokia nebo se potkejte s investory Singapuru a udělejte s vaším byznysem díru do světa.


12. prosince 2017

Studentský event Start up, Show up na ČVUT podpoří rozvoj podnikání a startupů

Dne 15.12.2017 ve 13:30 hodin proběhne na FELu, ČVUT v místnosti: T2: C3-132, studentská akce na podporu startupů a podnikání za podpory ČVUT a dalších: Start up, Show up. Bude se jednat o cca 20-ti minutové prezentace + otázky a diskuze na téma: startupy, podnikání, inovace, technologie a jak uspět i překonávat neúspěchy (tzv.“fuck ups“) ve startupovém businessu. Jednotlivé startupy a inkubátory představí svůj příběh, své činnosti, rady ze startup scény, praktické tipy i skutečné programy, které mohou pomoci převést myšlenku do reality.


11. prosince 2017

ASTP-Proton Fall Meeting 2017

Ve dnech 22.–24. 11. 2017 se konal v Guimaraes v Portugalsku ASTP-Proton Fall Meeting. ASTP-Proton Fall Meeting bylo setkání představitelů transferových kanceláří, ať už soukromých či univerzitních, s dlouholetými zkušenostmi na tomto poli, a to zejména z evropských států, ale také mimo Evropu, s celkovou sítí kontaktů napříč 39 státy.


8. prosince 2017

Ministerstvo školství ocenilo vědce z Matfyzu

29. listopadu 2017 byla v Senátu Parlamentu ČR udělována ocenění MŠMT za mimořádné badatelské výsledky a práce v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Mezi laureáty jsou letos rovnou tři zástupci Matematicko-fyzikální fakulty UK.


6. prosince 2017

Čeští vědci vytvořili diverzanta. Po zničení rakovinné buňky zabije i další „špatné“ v okolí

Vědci z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Ústavu makromolekulární chemie a Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR vyvinuli způsob, jak nádorovou buňku zabít a za pomoci toxické látky zničit i další rakovinné buňky v jejím okolí.


28. listopadu 2017

Seminář „Azure pro univerzity a vysoké školy“

Společnost Microsoft Vás zve na Seminář "Azure pro univerzity a vysoké školy".

Cílem toho semináře je představit cloudovou platformu Microsoft Azure a široké možnosti jejího využití ve vysokoškolském prostředí, včetně konkrétních realizovaných lokálních případů. Na akci bude diskutována i aktuální otázka bezpečnosti a ochrany osobních údajů ve vztahu ke cloudovým službám. Také Vám prozradí, jak můžete získat Azure levněji a výhodněji.


27. listopadu 2017

3. Česko-saský den inovací

Dne 1. prosince 2017 se uskuteční 3. Česko-saský den inovací. Hlavním tématem bude biomedicína a bioinženýrství. 3. Česko-saský den inovací se uskuteční v Kontaktní kanceláři Svobodného státu Sasko v Praze (U Lužického semináře 13, 118 00 Praha 1).


24. listopadu 2017

Reprezentační ples Univerzity Karlovy

Dne 12. ledna 2018 se od 20:00 hodin uskuteční v Paláci Žofín v Praze Reprezentační ples Univerzity Karlovy.


22. listopadu 2017

GAMA UK – vyhlášení 5. kola interní soutěže

Rektor Univerzity Karlovy vyhlásil ke dni 20. listopadu 2017 páté kolo interního výběrového řízení do projektu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA UK.


16. listopadu 2017

Na konferenci s názvem Právo v podnikání členských států EU přednášeli členové týmu CPPT UK

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy se zapojilo do konference na téma Právo v podnikání členských států EU, která se uskutečnila 3. 11. 2017 na katedře podnikového a evropského práva Vysoké školy ekonomické.


14. listopadu 2017

CPPT přednášelo na setkání RIS3 krajských inovačních platforem

Ve dnech 8. 11. - 9. 11. 2017 se v Hradci Králové konalo setkání RIS3 krajských inovačních platforem, kde Centrum pro přenos poznatků a technologií UK prezentovalo mnoho zajímavých témat z této oblasti.


10. listopadu 2017

Úspěch vědců Univerzity Karlovy

Centru pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy (CPPT UK) se podařilo úspěšně uzavřít smlouvu mezi 2. lékařskou fakultou UK a společností Tesla Medical. Tato podepsaná dohoda zajistí pacientům trpícím inkontinencí moderní a důstojnou léčbu, která v této oblasti doposud chyběla. Zlepšení kvality léčby zajistí přístroj a metoda PRENS, která je výsledkem vědecké práce odborníků z Univerzity Karlovy.


9. listopadu 2017

CPPT oslavilo 10 let od svého založení

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy (CPPT UK) oslavilo výročí 10ti let od svého vzniku. Oslava se konala za přítomnosti Jeho Magnificence prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA v historických prostorách Karolina.


6. listopadu 2017

Dnes odstartoval 17. ročník Týdne vědy a techniky

Dnes odstartoval 17. ročník Týdne vědy a techniky Akakdemi věd ČR. Festival potrvá až do 16. listopadu 2017. Festival je určen jak studentům středních škol, tak široké veřejnosti.


20. října 2017

Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA zůstane rektorem Univerzity Karlovy

Rektror Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA byl dnes zvolen kandidátem na funkci rektora do období 2018 - 2022. Akademický senát UK ho zvolil v 1. kole, kde získal 51 hlasů z platných 68.


17. října 2017

Seminář ve Středočeském inovačním centru v Dolních Břežanech

Dne 3. listopadu 2017 proběhne ve Středočeském inovačním centru seminář na téma RRI a metoda STIR s podtitulem “Jak se projevuje společenská odpovědnost ve firmách a výzkumných organizacích?“ a Zadávání veřejných zakázek v oblasti inovativních řešení s podtitulem “Mezinárodní zkušenosti a příklady ze Středočeského kraje”.


11. října 2017

Odstartoval 3. ročník Juniorské univerzity

Na konci října odstartoval 3. ročník Juniorské univerzity, který je rozdělený na dvě zaměření, a to přírodovědně-lékařské a humanitně-společenské.


5. října 2017

Rektor UK: Spolupráce firem a vysokých škol je oboustranně výhodná

Dne 30. září 2017 vyšel v příloze Lidových novin článek na téma Rektor UK: Spolupráce firem a vysokých škol je oboustranně výhodná. Rektor Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, zde hovoří o zapojování studentů do pracovního procesu.


3. října 2017

Výzva 32 na Proof of Concept

MHMP vyhlásil 32 výzvu na projekty Proof of Concept z OP PPR. Podmínky zůstávají prakticky totožné s předchozími dvěmi výzvami.

Fakulty mohou podávat projekty samostatně. Realizace je na 2 roky v rozmezí 2 - 40 mil. Kč. Kofinancování ze strany fakulty je 10%.


2. října 2017

HYDROGEN NIGHT 2017

Skupina prof. Vladimíra Matolína z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy si Vás dovoluje pozvat na HYDROGEN NIGHT 2017 - happening k technologiím budoucnosti.


21. září 2017

Pozvánka na Startup World Cup & Summit 2017

Dovolujeme si Vás pozvat na největší startupovou událost roku. Tato událost bude sjednocovat scénu a na níž se sjedou nejnadějnější projekty z celé Evropy a ta největší investiční a mentorská esa regionu Střední Evropy.


15. září 2017

Reprodukční medicína, propojení vědy a praxe

Centrum pro transfer technologií a Přírodovědecká fakulta MU pořádají top kulatý stůl s první dámou české embryologie RNDr. Alicí Malenovskou na téma Reprodukční medicína, propojení vědy a praxe.


12. září 2017

Předsednictvo TA ČR bude mít nové členy

8. 9. 2017 proběhlo mimořádné zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Rada vládě doporučila jmenovat tři kandidáty na členy přecednictva TA ČR.


29. srpna 2017

Festival vědy 2017

Dne 6. září 2017 se od 8:30 hod do 18:00 hod. na Vítězném náměstí (Kulaťáku) na Praze 6 a v prostorách Národní technické knihovny uskuteční Festival vědy 2017.


28. srpna 2017

Workshop „Inovační potenciál ČR – vědeckotechnické parky v ČR, mezinárodní spolupráce, transfer technologií“

Zástupci CPPT se dne 5. září 2017 zúčastni jednodenního workshopu „Inovační potenciál ČR – vědeckotechnické parky v ČR, mezinárodní spolupráce, transfer technologií“.


21. srpna 2017

University of Cambridge pořádá pětidenní seminář

University of Cambridge pořádá od 11. do 15. září 2017 seminář. Tento seminář je určen pro zájemce z celého světa. Zájemci se zde dozví, jak dostat na trh nové nápady a výsledky výzkumu.


16. srpna 2017

VYHLÁŠENÍ 1. VEŘEJNÉ SOUTĚŽE PROGRAMU ÉTA

Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila dne 15. srpna 2017 první veřejnou soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoji pro Program na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA (dále jen program ÉTA).


15. srpna 2017

Přiručka Transfera.cz nyní i v angličtině

V červnu 2017 byla na 5. národní transferové konferenci v Olomouci představena aktualizovaná příručka Transfera.cz. Tato příručka přinesla přehled pracovišť transferu technologií v České republice sdružených v rámci spolku.

Po zhruba dvou měsících od aktualizovaného českého vydání se příručka dočkala i anglického překladu.


14. srpna 2017

17. ročník festivalu Týden vědy a techniky

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.


10. srpna 2017

Nabídka služeb CPPT

Nabídka služeb CPPT není omezena ani v době letních prázdnin. Neváhejte se na nás tedy obrátit. Pro zpřehlednění nabídky služeb jsme připravili ilustrační obrázek.


31. července 2017

Nominace na Cenu Evropský vynálezce 2018

Cenu Evropský vynálezce roku 2018 pořádá Evropský patentový úřad. Přihlášen může být kdokoliv, kdo získal patent na Evropském patentovém úřadě (EPO). Přihlášky mohou být podávány do 16. října 2017.


25. července 2017

CPPT nabízí podporu při přípravě projektů do programu TA ČR ÉTA

Vzhledem k blížícímu se vyhlášení první veřejné soutěže v programu připojujeme základní informace ze semináře TAČR (ze dne 18.7.) a nabízíme podporu Centra pro přenos poznatků a technologií (CPPT) při přípravě žádostí o podporu. I když je program směřován primárně na podporu humanitních a společenskovědních oborů, v rámci interdisciplinarity je i prostor pro spolupráci humanitních a přírodovědných, lékařských či technicky zaměřených fakult.


24. července 2017

VYHLÁŠENÍ VEŘEJNÉ SOUTĚŽE (VES18RF) PROGRAMU INTER-EXCELLENCE, PODPROGRAMU INTER-ACTION (LTARF18)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo 3. července 2017 veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích podprogramu INTER-ACTION (LTARF18) pro podávání projektů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji se zaměřením na česko-ruskou spolupráci.


25. května 2017

Proběhl veletrh Via Carolina

Ve dnech 23. a 24. května 2017 se uskutečnil veletrh inovačních příležitostí pod názvem Via Carolina. Veletrh byl věnován inovačním příležitostem a možnostem spolupráce univerzity a aplikační sféry.


19. května 2017

Drink od robota? Inovační veletrh Týdne inovací Vás překvapí!

Celorepublikový Týden inovací ČR 2017 se blíží, začne již 22. května. Registrovat se můžete na více než 85 doprovodných událostí, které budou probíhat po České republice. Přijďte ochutnat drink namixovaný robotem nebo si vyzkoušet teleportaci.


17. května 2017

GAMA UK - přijďte se podívat na osobní prezentace projektů

Osobní prezentace projektů podaných do 4. kola interní soutěže GAMA na Univerzitě Karlově se uskuteční v úterý 23. května 2017 od 15.30 hodin v Malé aule (1.p. Karolinum, Ovocný trh 3-5, Praha 1). V letošním kole soutěže proběhnou prezentace v rámci doprovodného programu veletrhu Via Carolina. Srdečně zveme všechny zájemce, prezentace jsou veřejně přístupné.


4. dubna 2017

CPPT UK vás zve na veletrh vědy a inovací nazvaný Via Carolina

Ve dnech 23. a 24. května 2017 se v prostorách Karolina uskuteční pod názvem Via Carolina veletrh vědy a inovací Univerzity Karlovy. Jedná se o akci, kterou organizuje Centrum pro přenos poznatků a technologií UK a jejímž cílem je představit odborné i laické veřejnosti činnost UK v její tzv. „třetí roli“, oblasti transferu poznatků a technologií.


31. března 2017

GAMA UK - bylo vyhlášeno 4. kolo interní soutěže

Rektor Univerzity Karlovy vyhlásil ke dni 30. března 2017 čtvrté kolo interního výběrového řízení do projektu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA UK. V rámci soutěže bude podpořeno praktické využití výsledků výzkumu a ověřen jejich komerční potenciál. Seminář pro zájemce, kde budou poskytnuty praktické informace a doporučení, jak připravit žádost o dílčí projekt do třetího kola, se uskuteční ve středu 12. dubna od 13h v Zelené posluchárně, Celetná 20, Praha 1.


27. března 2017

Začíná druhé kolo Středočeských inovačních voucherů

Od 27. 3. 2017 je možné podávat žádosti o Středočeské inovační vouchery. O voucher mohou požádat podnikatelé se sídlem ve Středočeském kraji na spolupráci s poskytovatelem znalostí, založenou na transferu technologií nebo znalostí. Alokace ve výši 5 milionů Kč bude rozdělena mezi vylosované žadatele v maximální výši 150 tis. Kč na projekt.


13. března 2017

Univerzita Karlova se zúčastnila konference BioSpot

1. března 2017 se v DOX Gallery v Praze - Holešovicích uskutečnil 2. ročník konference BioSpot, jejímž cílem je umožnit výzkumníkům z oblasti biotechnologií prezentovat své nápady a navázat spolupráci s aplikační sférou. Také letos měla Univerzita Karlova na konferenci své zástupce.


7. března 2017

CPPT UK spolupracuje na mezinárodním projektu

CPPT UK se podařilo úspěšně zapojit do mezinárodního projektu s názvem Excellence in research, social and technological innovation project management (Excellence-in-ReSTI) financovaného z programu EU Interreg - Danube Transnational Programme. Hlavním cílem projektu je navázání spolupráce, výměna zkušeností a tvorba vzdělávacích modulů.


3. března 2017

CPPT UK se zúčastnilo akce SPACE NIGHT IV: IPR

Centrum pro přenos poznatků a technologií reprezentovalo Univerzitu Karlovu na akci SPACE NIGHT IV: IPR, která byla uskutečněna formou semináře a otevřené debaty na téma Problematika ochrany duševního vlastnictví. Akce probíhala v rámci Podnikatelského inkubátoru ESA BIC Prague zaměřeného na inkubaci a rozvoj technologicky progresivních startupů, které ve svých komerčních produktech či službách využívají vesmírné technologie nebo systémy.


1. března 2017

Jste student VŠ s podnikatelskými ambicemi? Přihlaste se na workshop na téma Lean Start-up

Studenti VŠ, kteří mají zajímavý nápad na podnikání a jsou rozhodnutí jej realizovat, mají možnost přihlásit se na workshop Od nápadu k podnikání aneb Jak založit Lean Start-up. Prvních 30 zaregistrovaných zájemců bude mít účast na workshopu zdarma.


20. února 2017

Proběhlo další setkání Rady pro komercializaci UK

V pondělí 20. února 2017 se od 10:00 hodin v Malé Aule Karolina uskutečnilo setkání Rady pro komercializaci Univerzity Karlovy, která se poprvé sešla v novém složení.


16. února 2017

TAČR plánuje první veřejnou soutěž v rámci programu Zéta

Program TAČR Zéta má za cíl podporovat spolupráci mladých vědců do 35 let s aplikační sférou. První veřejná soutěž bude vypsána 28. 3. 2017. O podporu mohou žádat týmy 3-4 vědců do 35 let včetně, které budou placeny z projektu, s 1 mentorem nad 35 let, ten nebude placen z projektu. Maximální výše podpory bude 85%.


13. února 2017

Přijďte diskutovat na téma "práva duševního vlastnictví"

Ve středu 22. února 2017 od 18 hodin se v Prague Startup Centre uskuteční seminář a otevřená debata na téma práva duševního vlastnictví. Diskutovat budou zástupci soukromé, státní i akademické sféry, za CPPT UK vystoupí s příspěvkem Mgr. Otomar Sláma. Vstup na akci je zdarma.


1. února 2017

Otevíráme zápis předmětu Management vědy a inovací

Již popáté spouštíme v letním semestru 2016/17 předmět Management vědy a inovací. V SIS bude otevřen k zápisu v termínu 2. 2. - 14. 2. 2017. Potřetí nabízíme také jeho anglickou verzi pod názvem Management of Science and Innovation určenou nejen zahraničním studentům. Předmět lze v SIS nalézt pod kódem TVOL0001 a TVOL0002 (anglická verze).


24. ledna 2017

Úřad průmyslového vlastnictví zve na semináře a workshop

Úřad průmyslového vlastnictví v rámci podpory mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem pořádá 8. 2. 2017 seminář zaměřený na základní informace o ochraně technických řešení pro podnikatele, pracovníky výzkumu a vývoje, studenty i širší veřejnost. Dále pořádá 21. 2. 2017 Seminář o přihlašování technických řešení do zahraničí podle Dohody o patentové spolupráci (PCT) se zaměřením na funkce Visegradského patentového institutu, na který navazuje workshop naplánovaný na 28. 2. 2017.Poslední změna: 21. leden 2018 23:47 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám