• Aktuality

Aktuality


24. srpna 2015

UK nabídne imigrantům/uprchlíkům studium zdarma

Univerzita Karlova nabízí těm uprchlíkům, kteří získají azyl a právo pobytu na území České republiky, odpuštění školného v placených studijních programech v anglickém jazyce. Podmínkou přijetí je úspěšné absolvování přijímacího řízení včetně zkoušky z angličtiny a splnění dalších podmínek stanovených v přijímacím řízení. Své studijní programy v anglickém jazyce k využití nabídly tyto fakulty UK: Fakulta sociálních věd, Pedagogická fakulta, Fakulta humanitních studií a Filozofická fakulta.


Ubytování těchto studentů zabezpečí Univerzita Karlova ze svých zdrojů na koleji. O možnosti získání dalšího příspěvku na stravu a další výdaje bude rektor UK prof. Tomáš Zima jednat na MŠMT či na příslušných vládních úřadech.


Předpokládáme, že se bude týkat přibližně 10 studentů se statutem imigrant/uprchlík a že je bude možné přiřadit při studiu do studijních skupin s „běžnými“ samoplátci, studenty v akreditovaných programech v anglickém jazyce.


Zdroj: OVV RUK

Datum: 24. srpna 2015


Datum: 31. srpna 2015


K dosavadním 4 fakultám se postupně připojují další fakulty UK. Uprchlíci, kteří získají azyl a právo pobytu na území České republiky, budou moci studovat rovněž na lékařských fakultách UK a Přírodovědecké fakultě.


Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám