Slavnostní otevření

Slavnostní otevření

Dne 14. 10. 2004 se uskutečnilo slavnostní otevření Centra sportovních aktivit zdravotně postižených studentů UK v loděnici Regata v Praze Podolí.


Slavnostní otevření proběhlo pod patronací paní prorektorky prof. RNDr. Evy Kvasničkové, CSc., děkana UK FTVS prof. ing. Václava Bunce, CSc. a děkana UK Př. f. prof. RNDr. Pavla Kováře, CSc.


Slavnostního otevření se zúčastnili studenti Univerzity Karlovy a zástupci akademické obce jednotlivých fakult. Dále studenti z Obchodní akademie pro tělesně postižené z Janských Lázní, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a občanská sdružení pracující s postiženými.


Nedílnou součástí slavnostního otevření byla expozice invalidních vozíků firmy Otto Bock ČR s. r. o. a speciální vozidlo pro přepravu vozíčkářů se zdvižnou plošinou firmy Ortopedické pomůcky s. r. o.

Pro postižené studenty jsme také připravili ukázky speciálního sportovního náčiní pro cyklistiku vozíčkářů a zrakově postižených, monoski a sledge pro lyžování vozíčkářů a upravené kanoe pro paraplegiky.

V rámci slavnostního zahájení proběhla beseda s našimi reprezentanty a paralympioniky cyklisty Jiřím Ježkem a Michalem Starkem.


Poslední změna: 22. leden 2018 00:06 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám