Přírodovědecká fakulta

Adresa: Albertov 6, Praha 2 – Nové Město

Kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

RNDr. Dana Fialová, Ph.D., 221 951 397

e-mail

Vrátnice: 732 866 487, 221 951 111 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Hlavní budova Přírodovědecké Fakulty UK je umístěná v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu s nízkou mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Jednotlivá podlaží jsou převážně bez schodů. Výtahy umožňuje přístup do drtivé většiny prostor určených studentům. Budova slouží výhradně Přírodovědecké fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní i další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou. Uspořádání budovy v přízemí u hlavního vchodu s více úrovněmi spojenými schodišti neumožňuje přímý přístup k vrátnici a do studentského bistra.


Dostupnost a doprava

Parkování auto

Vyhrazené místo pro handicapované se nachází za rohem od hlavního vchodu ve Studničkově ulici. Po ohlášení předem je možné parkování ve dvoře budovy, vjezd je shodný s bezbariérovým vchodem vraty z Votočkovy ulice.

MHD

Nejbližší zastávka MHD je bezbariérová stanice tramvaje Albertov. Oba nástupní ostrůvky se nacházejí cca 350 m téměř po rovině od budovy. Stanice je obsluhována linkami 6, 7, 18 a 24. Více na www.dpp.cz.

Mapka

Vstup do objektu

Do budovy se vstupuje vedlejším vchodem ve Votočkově ulici tedy vpravo od hlavního vchodu. Pro vstup je nutno buď zvonek na vrátnici (je spíše vysoko), pro pravidelný přístup je možno získat čip sloužící jako klíč. Přímo z průjezdu se dáme levými dveřmi k výtahu. Zde je nutné pomocí krátké mobilní rampy překonat jeden schod na úroveň suterénu. Pokud není rampa na svém místě, je nutné požádat o asistenci z vrátnice (viz kontakty). Chodbou za dveřmi se dostaneme k výtahu, který spojuje všechna patra budovy s výjimkou posledního 4. patra – půdní vestavby.


Interiér objektu

Bezbariérové toalety

Budova nedisponuje žádnými bezbariérovými toaletami.

Studijní oddělení

(nenachází se v objektu)


Nachází se na nedaleké (500 m) adrese Na Slupi 16. Budova je bariérová, přístup je možný ke zvonkům. Pro kontakt se doporučuje sjednání individuální schůzky.

Hlavní přednáškové sály, učebny

Bezbariérový přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu je v obecné rovině zajištěn. Nutno ovšem počítat z úzkými dvoukřídlovými dveřmi v celém objektu (60–70 cm).

Aula

Je umístěna ve střední části objektu s výškovým rozdílem vůči ostatním patrům. Bezbariérový přístup je možný kantorským vstupem na opačné straně, než se nachází hlavní vstup.

Bezbariérovost po patrech/větších celcích

Všechna podlaží jsou kompletně přístupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb do určité míry ztěžují úzké (60–70cm), dvoukřídlé dveře a prahy na vstupu do jednotlivých místností.

Doprava mezi patry

Pro dopravu do všech pater použijte výtah v blízkosti vrátnice a hlavního vstupu, přičemž Bezbariérový přístup k výtahu je možný pouze z bočního vchodu – viz vstup do budovy.

Specifika

Prakticky všude jsou přítomné historické dvoukřídlé dveře s prahem, šířka hl. křídla 60-70cm, přístup do knihovny, jediný a velmi vytížený výtah, horší vybavenost bezbariérovými toaletami.

Orientační systém

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Fotogalerie


Poslední změna: 3. červenec 2018 16:09 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám